İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Kemik Eksikliği Durumunda İmplant Tedavisi

Diş Hekimi Dr.Dt. Mehmet Derici Kemik Yetersizliklerinde Kullanılan İmplant Tedavi Yöntemlerini Anlattı;

Sinüs Lifting

Sinüs lifting yöntemiyle üst çene arka bölgelerdeki kemikte yeni hacimler yaratılarak uygulanan bir yöntemdir. Uzun süreli diş kayıplarında üst çene arka bölgelerde bulunan sinüs tabanının kemik kaybıyla beraber sarkmış olması durumunda sinüs tabanının kaldırılması ve gerekirse kemik tozları ile yeniden düzenlenmesi işlemidir.

 

Piezo Cerrahi

Piezoelektrik cerrahi: piezoseramiklerin elektrik voltajı altında titreşim üretmesi prensibi ile çalışarak ses hızı üzerinde (ultrasonik) titreşimler yaratıp diş ve kemik gibi sert dokuları kolaylıkla kesebilen piezoelektrik cerrahi cihazları, dokuda klasik döner aletler ile yapılan travmaya nispetle çok az hasar oluşturdukları için ameliyat sonrası dönemde iyileşme çok daha hızlı seyretmekte, ağrı ve ödem kontrolüne büyük katkılar sağlamaktadır. Özellikle kemik darlığı nedeniyle implant uygulaması yapılamayan bölgelerde, kemiği enine iki yaprakçık şeklinde ayırıp yaş ağaç kırığı oluşturarak implantı ara bölgeye yerleştirmeye imkân tanıyan özel bir cerrahi alettir.

 

Magnetic Mallet

Daha çok üst çenede kullanımı olan özel bir cihazdır. Bu özel cihaz sayesinde osteoporoz (kemik erimesi) olan hastalarda mevcut kemiği hiç kaybetmeden sıkıştırarak implant yuvası açmaya yarayan böylece osteoporozlu vakalarda implant uygulamasına imkân veren özel bir cihazdır.

Yetersiz kemik bulunan bölgelerde implant uygulaması; piezo cerrahi, magnetic mallet ve sinüs lifting aracılığı ile yapılmaktadır.

(Ayrıca Bakınız, İmplant Tedavisi)