İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Diş İmplantı Tedavisiyle Güven Tazeleyin!

İmplant Tedavisiyle Eksik Dişleriniz Yerine Gelsin

Diş hekimliğinde önemi her geçen gün artan implant tedavisi, diş eksiği olan hastaların kendine olan güvenlerini tekrar kazanmalarında yardımcı oluyor. Çeşitli nedenlerle kaybettiğimiz dişlerimizle beraber kaybettiğimiz fonksiyon kaybı ve gülüşünüzü tekrar kazanmak implant tedavisiyle mümkün hale geliyor.

Dentanorm Ağız ve Diş Hastalıkları Polikilniğinden Diş Hekimi Mehmet DERİCİ, "Diş İmplantları" hakkında şunları söyledi.

Diş implantları çoğunlukla Eksilen dişlerinizin yerine, sorunlu ve yerinde durmayan uyumsuz protezlere kalıcı ve doğal çözümler üretmek amacıyla kullanılmaktadır. Total protezler ve köprü yapılmış dişlerinizle yemeye çekindiğiniz gıdaları tıpkı doğal dişleriniz varmış gibi tekrar tüketebilmek, daha doğal, fonksiyonel ve sağlıklı ve bir ağız yapısına kavuşmak için implant tedavisi diş hekimliğinde önemli bir yer tutmaktadır. (Bakınız, İmplant Diş Tedavisi)

Günümüzde gelişen İmplant teknolojisi, üretim kalitesi ve çeşitliliğini artmıştır. bilişim teknolojilerinde de faydalanan implant üreticileri üç boyutlu programlar yardımıyla kişiye özel hassas implant tedavi planlaması yapılabilmektedir. Çene kemiğiyle son derece uyumlu olan titanyum implantlar yüzey pürüzlendirme teknolojilerinin de gelişmesiyle daha da güvenli hale gelmişlerdir. (Bakınız, İmplant Markaları)

Bugünkü teknolojide yapılan implant planlamasına daha hatasız ve hassas bir cerrahinin gerçekleştirilebilmesi için hastanın ölçülerine göre özel delme kılavuzları 3D olarak tasarlanıp üretilebilmektedir. Bu klavuzların üretiminde yüksek hassasiyette 3 boyutlu parçaların üretiminde kullanılan SLA cihazları yardımıyla üretilmektedir.

Bu yöntemle üretilen klavuz apareyler sayesinde implant cerrahisinin başarısına etki eden frez giriş yolu gibi birden fazla parametre, 3 boyutlu olarak daha önceden belirlenmiş olur. Bu sayede implantoloji sırasında olası birçok komplikasyonun bu şekilde önüne geçilmiş olur. (Bakınız, İmplant Nasıl Yapılır?)