İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

İngilizler Diş Tedavisi İçin Türkiye'ye Geliyor

İngiltere'de birçok standart tedavi için binlerce sterlin ödeyen hastaların diş tedavisi için yurt dışına gittiği bildirildi. The İndependent gazetesi, İngiliz hastaları tedavi için gittiği ülkeler arasında Türkiye'nin de bulunduğunu belirtirken İngiltere'de 200 sterline mal olan kanal tedavisinin Türkiye'de 50 sterline yapıldığına dikkat çekti. En pahalı tedavi olan diş yapımının İngiltere'de ortalama 2 bin pounda mal olduğu belirtilirken bu tedavinin fiyatının ise Türkiye'de 570 sterlin olduğu kaydedildi. (Bakınız, Sağlık Turizmi)

İngiliz The İndependent gazetesi, ingiliz hastalarının giderek artan bir biçiminde tedavi için yurt dışına gittiklerini belirtirken diş tedavisi için yurt dışına giden İngilizlerin binlence sterlin tasarruf ettiklerine işaret etti. Gazete, "Hava yolculuğu masrafı, deniz aşırı konaklama rağmen rekor sayıda insan, Birleşik Kraliyet dışında tedavi olmayı seçiyor. Asya'yı seçenlerin sayısı da giderek artıyor" dedi.

Ayrıca konuyla ilgili olarak Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden implant tedavisi için gelen hasta sayısında da ciddi artış gözlenmektedir. (Bakınız, İmplant Tedavisi Yayılıyor)