İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

İmplant Hakkında Merak Edilenler

Dişlerinizdeki sorunlar yüzünden kendinizi rahat hissetmiyor ve gülüşünüzü saklıyorsanız bu önerilere göz atın. Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı implant hakkında en çok merak edilen soruları cevaplandırdı.

İmplant Nedir? İmplantlar Hakkında Merak Edilenler?

İmplant Nedir?

İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve titanyum malzemeden yapılan suni diş kökleridir. İmplantlar yaygın olarak dokulara uygun, son derece dayanıklı ve ileri teknoloji ürünü olan titanyumdan yapılırlar. İmplantların görünümü ve sizde verdiği his o kadar doğal olur ki genelde varlıklarını unutursunuz. (Bakınız, İmplant Tedavisi)

 

Kimlere Yapılması Uygundur?

İmplant tedavisinde her hangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Her yaştaki hastalar için uygundur. Sadece gençler için kemik gelişiminin tamamlanmasını beklemek gerekmektedir. Bu da kızlarda 16-17, erkeklerde ise 18 yaşına kadar gerçekleşmektedir. Erişkinlerde ise herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. Sadece yaş sebebiyle oluşabilecek implant riskleri mevcut ise yapılmayabilir. (Bakınız, İmplantın Riskli Olduğu Durumlar)

 

İmplant Tedavisinin Yararları Nelerdir?

Her şeyden önce gönül rahatlığıyla, çekinmeden gülmenizi sağlayacaktır. Büyük, sağlıklı, mutlu bir gülümsenin sizin kendinize güveniniz ve iş hayatınız gibi birçok şeye olumlu etkileri olur. Bunun yanında implant rahatça konuşabilmenizi, yemek yiyebilmenizi ve istediğiniz birçok şeyi rahatça yapabilmenizi sağlayacaktır. (Bakınız, İmplantın Faydaları)

 

Tedavi Süresince Acı Hissedilir mi?

Rahatlayın çünkü implant tedavisi lokal anesteziyle yapıldığından normal şartlarda ağrı ya da rahatsızlık hissetmezsiniz. Genel olarak implant sonrasında hissedecekleriniz ise basit bir diş çekimi sonrasında hissedeceklerinizde eş değerdedir. Ancak bazı durumlarda implant genel anestezide uygulanabilir. (Bakınız, İmplant Yapılırken Acı Duyarmıyım?)

 

Tedavi Süreci Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi 3-6 ay içerisinde yapılan normalde 3- 4 seferlik diş hekimi ziyaretinden ibarettir. (Bakınız, İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?)

 

İmplant Güvenli midir?

İmplant tedavisindeki başarı oranı oldukça yüksektir. İmplant tedavisi olacak en ideal hasta profili sigara içmeyenler ve sağlıklı dişetleriyle ağız sağlına dikkat edenlerdir. Başarıda kullanılacak implant markalarıda ve üretim teknolojileri de önemlidir. (Bakınız, İmplantın Sakıncaları Varmı?)