İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Gülüşünüz Hangi Tarz Olsun

Tıbbın her alanında olduğu gibi diş hekimliğinde de pek çok gelişme yaşanıyor ve günümüzde artık kişiye özel çözümler ön plana çıkıyor

İstediğiniz gülüşe sahip olmak çok kolay Porselen Laminate kaplama, bonding veya diş beyazlatma gibi teknikler sayesinde bundan böyle dilediğiniz tarzdaki gülüşü elde etmeniz mümkün: Çekici, entelektüel ya da sportif gülüş... Kişinin en uygun şekilde, boyutta ve renkte doğal görünümlü dişlere kavuşmasını sağlayan gülüş tasarımı hakkında Diş Hekimi Altuğ Serçe şu bilgileri verdi:

Bilgisayar Şekillendiriyor

Gülüşümüz, her gün karşı karşıya geldiğiniz insanlara verdiğiniz hediyedir. Karşımızdaki insana gülüşümüz sayesinde kişiliğimiz hakkında kolayca ipucu verebilir, biz de onun kişiliği hakkında ipucu alabiliriz. Çoğu zaman kelimelerin söyleyemeyeceği şeyleri ise gülüşlerimiz söyler. Şimdi artık modern diş hekimliği sayesinde, gülüşümüzü tasarlamamız ve gülüş tarzımızı değiştirmemiz mümkün. Bilgisayar destekli gülüş tasarımı programları sayesinde kişiler, dişlerinin tedavi sonrasında nasıl şekilleneceğini tahmini sonuçlarıyla önceden öğrenebiliyorlar. (Bakınız, Gülüş Tasarımı)

 

Tasarımın İncelikleri 

Gülüş tasarımında öncelikle kişinin yüz hatları incelenmekte, bu çalışma sonrasında ise bayan ve erkekler için farklı tasarımlar uygulamaya konulmaktadır. Gülüş tasarımında kişinin yüz hatları, cinsiyeti, yaşı, gülüş simetrisi, dişlerinin sıralanışı ve renkleri, dudakları ve diş etleri gibi faktörler dikkate alınır. Erkek ve kadın anatomisi birbirinden farklıdır. Farklı işlemler uygulanır. (Bakınız,  Mesleğe Göre Gülüş Tasarımı)