İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Yeni Yıla Daha Beyaz Dişlerle Girin!

Lazer Zoom Diş Beyazlatma Fiyatları 2018

Dentanorm Diş Kliniği'nden Diş Hekimi Mehmet Derici bize yeni yıla kar gibi beyaz dişlerle girmek için kullanılan diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgi verdi:

Hemen hemen herkes daha beyaz dişlere sahip olmak ister. Fazla gülmekten çekinmek, elleriyle dişlerini gizlemeye çalışmak birçok kişinin ortak problemidir. Peki bu sorunu bu yılda bırakıp, gelecek yıla beyazlatılmış dişlerle bembeyaz bir sayfa açmaya ne dersiniz? Diş beyazlatma işleminin çok kolay ve oldukça başarılı bir yöntem olduğunu belirten Diş Hekimi Mehmet Derici bize yeni yıla kar gibi beyaz dişlerle girmek için kullanılan yöntemler hakkında bilgi verdi, (Bakınız, Diş Beyazlatma Bleaching)

  

Herkes İçin Diş Beyazlatma;

Diş beyazlatma işlemi hemen hemen herkese uygulanabilir. Ancak diş beyazlatma işlemi için bireyin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Diş beyazlatma işleminin bilinen hiçbir yan etkisi bulunmadığını da belirten Diş Hekimi Mehmet Derici bu işlem sayesinde dişlerinizin çok kısa bir sürede, güvenli ve etkin olarak dişlerin beyazlatılabildiğini belirtmektedir.

 

İki Yöntemde Diş Beyazlatma; 

Diş beyazlatma işleminin bilinen iki yöntemi olduğunu bireylerin tercihleri doğrultusunda bu yöntemlerin uygulandığını belirten Diş Hekimi Mehmet Derici bize bu yöntemler hakkında bilgi veriyor.

 

Öğle Arası Diş Beyazlatma;

Office bleaching denilen ofis tipi diş beyazlatma işleminin diş hekimi kontrolünde bir saat kadar kısa bir sürede gerçekleşebildiğini belirten Kazandı, hastaların öğle aralarında gelip öğleden sonra işlerine daha beyaz dişleri ve daha öz güvenli bir şekilde dönebileceklerini belirtiyor. Ofis tipi diş beyazlatma işleminde diş hekimi öncelikle hastanın dişlerine genel bir muayene yapar ve ardından eğer bir engel yoksa (diş çürüğü dişlerde defekt) diş ağartıcı ilaç dişlerin üzerine sürülür ve üzerine beyaz renkli ışık kaynağı belli bir süre tutulur. Beyazlatma işlemi bittiğinde birey dişlerinin rengindeki değişikliği hemen fark edebilir. 

 

Televizyon Seyrederken Diş Beyazlatma; 

Home Bleaching diye adlandırılan ev tipi beyazlatma yönteminde ise beyazlatma işlemini, diş hekiminizin verdiği talimatlara ve ağzınızın ölçülerine göre hazırladığı şeffaf plağı ve özel bir beyazlatma jeliyle beraber siz uygularsınız. Diş hekiminizin verdiği şeffaf plağın içine koyacağınız özel ağartma jelini günde birkaç saat dişlerin üzerine takmanız dişlerinizin beyazlaması için yeterlidir. Bireylerin bu işlemi televizyon seyrederken uyguladığını ve sevdikleri programın bitiminde daha beyaz dişlere sahip olduklarını belirten Kazandı, ev tipi diş beyazlatma işleminde kullanılan maddenin ofis tipi beyazlatma da kullanılan kadar yoğun olmamasından dolayı alınacak sonucunda ofis tipinden daha az etkili olabileceğini de ifadelerine ekliyor.

(Ayrıca Bakınız, Zoom Diş Beyazlatma)