İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Tasarlanan Gülümseme

Gülüş Estetiği, Gülüş Tasarımı, Smile DesignEstetik diş hekimliği, yüze uygun, doğal bir gülüş kazandıran dişler yaratıyor. Smile Design  yani Gülüş tasaırımı olarak bilinen tedavinin detayları;

Gelişen teknoloji, cihaz ve araçlar sayesinde artık yapıldığı çok fark edilmeyen dişlerle gülümseme de tasarlanıyor. Estetik diş hekimliğinin son 10 yıldır baş döndürücü bir hızla ilerlediğini anlatan uzmanlar, her yeni buluşun, estetik diş hekimliğine artistik bir katkı sağladığını kaydediyorlar.

Cemal Reşit Rey Kongre Salonu’nda yapılan 4. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi’nde bir araya gelen yerli ve yabancı uzmanlar, son gelişmeleri görüştüler.

 

Diş Hekimleri Seviliyor...

Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği’nin (EDAD) düzenlediği kongrede konuşan EDAD Başkanı Dr. Galip Gürel, eskiden korkarak ve mecburiyetten gidilen diş hekimlerine artık isteyerek, severek ve gülerek gidildiğini kaydetti. Günümüz diş hekimliğinde estetik ve fonksiyonun aynı oranda önem taşıdığını anlatan Gürel, "Üstelik yüze doğal bir gülümseyiş kazandırıyoruz" diye konuştu. (Bakınız, Gülüş Tasarımı)

 

Hastanın Yüzü Gerektirdiği Durumda Girintili Çıkıntılı Dişler Dahi Yaptıklarını Belirten Gürel, Şunları Söyledi:

“Önemli olan yaptığımız dişin kişinin yüz şekline, karakterine ve mimiklerine uyması. Herkese basmakalıp aynı dişi yaparsak doğal fiziğe aykırı şeyler ortaya çıkıyor. Bu da zaten estetik diş hekimliği olmaz. Önceden inci gibi diş denirdi. Şimdi ise ideal diş dediğimizde ‘yapıldığı belli olmayan’ dişleri tarif ediyoruz. Hasta dişlerini yaptırıyor ama kocaman, bembeyaz görünmüyor. Aksine, yapıldığı çok fazla fark edilmiyor. Gülüşünden fark ediliyor."

 

Beyazlatıcı Uyarısı

Tezgahta satılan diş beyazlatıcı maddelerin, diş eti yanmasından diş kökünün erimesine kadar pek çok zarara neden olduğuna işaret eden Dr. Galip Gürel, bu işlemin mutlaka diş hekimi kontrolünde doğru maddelerle yapılması gerektiğini söyledi. (Bakınız, Zoom Diş Beyazlatma)

Kongreye katılan Robert Reyto ise günümüzde özellikle kadınların güzel görünmek için sinema artisti olması gerekmediğini anladığını ifade ediyor. Reyto “Artık ev kadınları da estetik için diş hekimlerinden yardım isteyebiliyor. 10-15 yıl önce hayal ettikleri şeyleri şimdi kullanıyoruz" dedi.

 

Diş Ekimi Yakında 

Son yenilikleri açıklayan ABD’li uzman Paul Belvedere, araştırmaların artık diş kaybını önlemeye yönelik olduğunu anlattı. (Bakınız, Diş Kayıplarında İmplant Tedavisi) Yakın bir gelecekte diş ölümünü yani çürümeyi engelleyecek tekniklerin kullanılmaya başlanacağını belirten Belvedere şunları söyledi:

“Ölü hücrelerde sinirlerin tekrar büyütülmesi üzerinde çalışan bilim adamları var. Yakın bir gelecekte kopyalama yoluyla belki diş ekilecek, belki de yeni diş çıkartılması sağlanacak."