İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Diş Fırçası Almadan Hekime Danışın

Diş Fırçası Seçimi

10 Ekim 2002 —  Diş ve çene yapısına uygun olmayan diş fırçası kullanımının, diş ve diş etlerine zarar verdiği bildirildi.

Atatürk Üniversitesi (A.Ü) Dişçilik Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Varol Çanakçı, diş ve ağız sağlığında, kullanılan diş fırçasının büyük önemi bulunduğunu belirterek, ağız ve çene yapısına uygun diş fırçasını öğrenmek için diş hekimine danışılması gerektiğini bildirdi.

Diş hekiminin tavsiyesi ile alınacak diş fırçasının sağlık açısından önemine dikkat çeken Çanakçı, şunları söyledi: “Diş ve ağız sağlığımız için ilk planda önemli olan kullanacağımız fırçadır. Ağız büyüklüğü, çene yapısı, diş eti durumlarına göre diş fırçası kullanmalıyız. Bilgisizce alıp kullanılan fırçalar, diş ve diş etlerine zarar vermektedir. Ağız ve diş sağlığımız için kullanabileceğimiz diş fırçasını mutlaka diş hekimine danışarak, öğrenmeliyiz.” (Bakınız, Diş Fırçası Seçimi)

 
Diş Macunu Reklamları Abartılı

Diş ve ağız sağlığı için diş macunun yardımcı bir malzeme olduğunu belirten Çanakçı, diş macunu reklamlarının abartılı olduğunu kaydetti.

Televizyonlarda yayınlanan diş macunu reklamlarında, dişlerin kökünü bile koruduğu şeklinde abartılı ifadelerin kullanıldığına işaret eden Çanakçı, şöyle devam etti: “Ağız ve diş sağlığı için fırçalamanın önemi büyük. Fırçalamada kullanılan macun ise sadece yardımcı bir malzeme. Diş macunu reklamlarında abartılı tanıtımlar halkımızı yanıltıyor ve diş sağlığında macunu öne çıkarıyor. Diş ve ağız sağlığı için önemli olan ağız, çene ve diş etine uygun fırçanın kullanımıdır.” (Bakınız, Diş Fırçalama)