İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Flor Hapı Yerine Diş Macunu

Alman bilim adamları, flor maddesinin süt dişlerinin çürümesini engellediğinin bilindiğini, fakat sadece dişlere doğrudan temas ettiğinde etkili olduğunu kaydettiler.

Hamburg AA

24 Ekim 2002 — Alman Diş, Ağız ve Çene Sağlığı Birliği tarafından yapılan açıklamada, Almanya’da bundan önce bebek ve çocuklara flor hapı içirilmesinin önerildiği, fakat araştırmalar doğrultusunda bu tavrın değiştirilip, ilk dişlerin çıkmasından itibaren diş macunu kullanılmasının daha etkili olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Son yıllarda yapılan çok sayıda araştırma sonucunda, florun dişlere doğrudan temas ettiğinde çürükleri önlediği ortaya çıktı” denildi.

Flor haplarının gereksiz olduğu kaydedilen açıklamada, ilk süt dişlerinin, günde bir kez flor içeren bir diş macunuyla fırçalanmasının yeterli olduğu, iki yaşından itibaren de dişlerin günde iki kez fırçalanması gerektiği belirtildi.

 


 Açıklamada, anne ve babaların, okul çağına gelene kadar diş fırçalama sırasında çocuklarına yardım etmeleri gerektiği kaydedildi.