İmplant ve Zirkonyum Diş Fiyatları 2017-2018 Ankara Diş Kliniği
Tıkla Ara!
İmplant ve Estetik Diş Hekimliği

Sağlıklı Gülüşler İçin

Sağlıklı gülüşler için hiçbir zaman geç kalınmış sayılmaz. Sonradan pişman olmamak için, dişlerinizi daha iyi korumaya bugünden başlayın...
Ağız ve diş sağlığınıza özen göstermek hiç de zor değil. Bir diş macunu ve diş fırçası ile sadece bir kaç dakika... Günde en az iki kere, iki dakika dişlerinizi fırçalama alışkanlığı edinin, sağlık kazanın.

 

DİŞLERİMİZ NEDEN ÇÜRÜYOR?

Dişin minesi, yanyana dizilmiş tuğla bir duvar gibi düşünülebilir. Bu duvar dişinizi bir zırh gibi korur. Ağzınızdaki mikroplar, dişlerinizi iyi temizlemediğiniz zaman yemek artıkları ile birleşip dişin üzerinde bir mikrop tabakası oluşturur. Ağzınızı suyla çalkalasanız bile bu tabaka gitmez. Mikroplar, dişinizin üzerindeki yemek artıkları ile beslenir ve çok zararlı bir asit oluşur. Özellikle unlu ve şekerli gıdalar ile beslendiğinizde daha çok asit salgılanır. Asit yağmuru sonunda, diş minesi eriyen tuğlalar gibi oyulmaya yani çürümeye başlar. Mikroplar bu oyuklardan ilerleyerek sinirlere kadar ulaşırlar. İyice çürüyen diş ağrır. Sıcağa soğuğa karşı hassaslaşır.


Mikroplar, dişinizi parçalayarak ilerlemeye devam eder ve diş köklerine kadar yayılarak, diş etinizi de iltihaplandırır. Diş etleriniz kızarır, şişer ve kanar. Kimi zaman dişleriniz sallanarak düşebilir.
Diş eti hastalıkları ve iltihabı, tedavi edilmezse beyniniz de dahil vücudunuzdaki birçok organın zarar görmesine neden olur. Dünyada en sık görülen hastalıklardan biri olan diş çürümesi ve diş kaybını engellemek için her gün en az iki kez dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin!

DİŞLERİNİZİ NASIL FIRÇALAMALISINIZ?